Історія школи

Наша школа вперше відчинила гостинно свої двері 1 вересня 1913 року. Спочатку це була ЗЕМСЬКА ШКОЛА. У ній було  лише 4 класи.

Першим директором  був  ЯРМАК АНДРІЙ НИКОНОРОВИЧ. Вчителем молодших класів працювала його дружина  ДАРІЯ МАТВІЇВНА. Вчителі жили при школі.

Кожного ранку перед заняттями учні разом з учителями читали молитву. Щосереди та щопятниці приходив священник  КУРКОВСЬКИЙ і читав школярам Закон Божий.

Ранньою весною 1918 року, коли з Павлограда наступали Австро-німецькі війська, один із снарядів потрапив у вікно другого поверху. На щастя, вибуху не сталося, але заняття припинили, бо було пошкоджено опалювальну систему.

Лише у вересні 1918 року розпочалися заняття, та служитель церкви до школи вже не ходив.

У період з 1918 по1928 рік школа набирає статусу СЕМИРІЧКИ. А з 1928 року по виходу на пенсію  ЯРМАКА А.Н. Директором  став ЧУМАК МИХАЙЛО ЯКОВИЧ.

З початком Великої Вітчизняної війни школа призупинила процес навчання. І тільки у 1943 році, коли радянські війська визволили Богуслав від фашистів, прийшли до школи діти. Сіли за парти 1 класу десяти-, девяти-, восьми-, семирічні школярі (1933-1936 р.н.). Їх було два класи. Першою вчителькою цих учнів була ще юна ГАЛИНА ПЕТРІВНА  НІЖНІКОВСЬКА. Та не в світлих і затишних класах проходили уроки, а у двох невеличких кімнатах старої хати (напроти школи, сучасне подвір’я Садиріна С.О., бо школа стояла страшною руїною: під час відступу німецькі загарбники бомбардували завод м. Павлограда (Полігон), тому час від часу вибухи лунали і в Богуславі. Дві бомби влучили в школу, зруйнували середину та стіну, що виходила на вул. Степову. У роки війни будівля школи дуже постраждала.

Залишилась у пам’яті повоєнних школярів стежина, яка через садок вела до ще однієї хати-школи під залізним дахом по вулиці Набережній (сучасне подвір’я Нестерук, Підплетько). У цих двох хатах навчалися учні до 4 класу, а в5 переходили у середню школу.

Лише у 1956 році бригада односельців та учнів на чолі з  ІВАНОМ ОЛЕКСІЙОВИЧЕМ КУЧЕРЕНКОМ, Директором Богуславської СШ, почала відбудовувати нашу школу.

Два роки невтомної праці і вже 1 вересня 1957 року діти з 1 по 7 клас сіли за парти.. Директором школи був ТИМОФІЙ СЕРГІЙОВИЧ КОНОВАЛОВ. У  цей час розгорнула свою діяльність виробнича бригада по вирощуванню шовкопрядів

У 1959 році директором школи призначили КОВАЛЕНКА ВАЛЕНТИНА ФЕДОРОВИЧА, а через рік була змінена назва школи. З 1960-1961 н.р.- це БОГУСЛАВСЬКА ВОСЬМИРІЧНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ТРУДОВА ПОЛІТЕХНІЧНА ШКОЛА.

ВАЛЕНТИН ФЕДОРОВИЧ КОВАЛЕНКО прагнув розвивати в своїх учнів не тільки знання, а й естетичні смаки. В школі працювало безліч гуртків художньої самодіяльності (хор, вокал, танцювальний, духовний оркестр, ансамбль баяністів). Школа незмінно займала перші місця в районних оглядах художньої самодіяльності.

В жовтні 1986 року очолила молодий, талановитий педагог і прекрасний організатор БІЛОКІЗ ВАЛЕНТИНА ВАСИЛІВНА. За час керівництва школою Валентина Василівна зробила великий внесок в перебудову школи, але незмінним залишився дух творчості і лідерства.  Педагогічний колектив працював над саморозвитком учнів, розвитком їх творчого потенціалу.

Розпочинається краєзнавчо-пошукова робота, яка згодом стає одним із пріоритетних напрямків виховної роботи, беручи  участь у Всеукраїнських експедиціях з історії рідного краю, учні школи вивчають свій родовід, традиції і реліквії сім’ї, збирають матеріал про народні ремесла і умільців, знайомляться з історією села в воєнні і післявоєнні роки, становленням колгоспу, проводять дослідження на екологічну тематику

В 2003 році Білокіз Валентину Василівну обирають сільським головою, а педколектив школи  очолює молодий, енергійний, талановитий педагог Лоза Алла Тарасівна.

Зараз школа працює над створенням національної школи – родини, яка плекає творчу особистість – громадянина України і носія національних цінностей.

Школа має значні досягнення у багатьох напрямках роботи: в районних  учнівських олімпіадах, інтерактивних  і літературно – мистецьких конкурсах;  краєзнавчо – пошуковій роботі,  технічному моделюванні, художній самодіяльності

Сьогодення нашої школи цікаве й різноманітне. В умовах значних змін в суспільстві і постала проблема перебудови сфері виховання..

З метою формування моральної, творчої особистості,  виховання в учнів почуття краси, естетичних смаків у школі діють вокальний ансамбль „Паросток”, гурток „Юні овочівники”, гурток технічного моделювання, спортивні секції.

Більше 50 років в школі діє гурток технічного моделювання, керівником якого є  ВАСИЛЬ ПЕТРОВИЧ ГУЗЬ, за фахом – кораблебудівельник, за покликанням – вчитель. Його вихованці щороку виборюють першість у районних та обласних конкурсах-змаганнях дитячої технічної творчості з судно модельного спорту.

Колектив школи, який працює над проблемою: «Розвиток креативної  інноваційної особистості в умовах школи – родини» складається з 13 педагогів, 10 з них мають вищу освіту; 6 вчителів мають педагогічне звання «Старший вчитель», 1 – «Вчитель – методист» -1.

Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії» - 8, «Спеціаліст ІІ категорії» - 2.

7 педагогів нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 3 – Почесною грамотою МОН України, 8 – грамотою ГУОіН Дніпропетровської облдержадміністрації.

В школі навчається 98 учнів.