ЕКОЛОГІЧНА РОБОТА

До адміністрації Богуславської ЗШ І-ІІ ступенів звернулось керівництво державного підприємства "Павлоградське лісове господарство" з проханням допомогти у виготовленні шпаківень для врятування Богуславського лісу від шкідників.  Разом ми розробили проект «Подаруй шпаку домівку», розглянули стратегію його реалізації. Творча група під керівництвом вчителя біології Вікторії Леонідівни Єсіної відшукала в інтернеті відповідні креслення.  Підприємство надало нам пиломатеріали і закипіла робота. У шкільній майстерні разом з вчителем трудового навчання Тетяною Іванівною Нагорною-Шиян працювали діти, батьки. Найбільше відзначились учні 9 класу Козелецький Олександр, Ковцун Федір, Бондаренко Євген.  Восьмикласниця Козелецька Ірина працювала нарівні з хлопцями: пиляла та  стругала дошки, робила на станку отвори (льотки) в будиночках. Поруч зі старшокласниками працювали і учні середніх класів. Шестикласник Таран Олег власноруч змайстрував дві шпаківні. Та наймолодшим майстром на всі руки виявився четвертокласник Сизоненко Валера.

Багато хто виготовляли  шпаківні зі своїх власних матеріалів.

Всього було виготовлено 164 шпаківні.

Всі рекорди побила родина першокласника Кривсуна Едуарда. Його тато Микола Миколайович та дідусь Микола Олександрович  виготовили 15 шпаківень.

Сім’я Шарафанів – багатодітна. У ній виховуються п’ятеро дітей. Маленька першокласниця Марічка так зуміла зацікавити свого тата Івана Григоровича та двох старших братів Колю і Гришу, теж наших колишніх учнів,  що вони кинули всі свої нагальні справи і за два дні змайстрували 9 шпаківень.

Також нагорородили  грамотами наших учнів, які активно працювали над виготовленням шпаківень:  Ішутіна Олександра, Кривошею Сергія, Самойловських Дениса, Кривсуна Богдана, Лозу Романа,  Захарова Олександра, Тарана Олега, Гвоздицьку Карину. Для неї тато Володимир Миколайович виготовив 3 шпаківні

Хочеться відзначити наші багатодітні сім’ї

1 сім’я Моргунів -  Таня, Ігор та Аліна – 6 шпаківень

2 сім’я Кривсунів – Богдан, Ліона та Максим

3 сім’я Мільковських – Таня і Альона

На лінійці, яка відбулася просто  на узліссі, директор державного підприємства "Павлоградське лісове господарство" Володимир Григорович Чуприна висловив велику вдячність учням за допомогу і нагородив переможців проекту цінними подарунками.

Після нагородження діти з радістю давали інтерв’ю кореспондентам Павлоградської телерадіокомпанії.

Піклуючись про перелітних птахів, які долають тисячі кілометрів, повертаючись до своїх домівок, ми сподіваємось, що рідний край для кожного з нас стане справжнім раєм на землі.